Resultat Bispgården 26 Maj

Nybörjarklass - Domare: Kicki Pilenås

Nr. Hundens namn Ras Ägare Pris
1 Searovers Tan's Limit Labrador Åza Vikström, Sturefors Struken
2 Jaktyrans Victory Labrador Rakel Sandin, Åre  2
3 Aquafox Duki Avomerisolmu Tollare Jonathan Nordström, Åre  0
4 Höghedens Syster Yster Golden Lotten Sandelin, Kälarne  3
5 Moorman's Tweed Coldstream Labrador Eva Nordlund, Bredbyn Struken
6 Ebenflyers Mount Everest Flat Lars Jonsson, Rundvik Struken
7 Fieldwind Labrador Malin Lundstedt  1
8 Amamus Gallinago Imperialis Labrador Maud Barkar, Krokom  3
9 Gunhill's Champange Cocktail Flat Åza Vikström, Sturefors Struken
10 Peruddens Jakliga Nojja Golden Lena Hildingsson, Erikslund  3
11 Toffedreams Daytrader Flat Helene Cahling, Alnö Struken
12 Amamus Sterna Paradisaea Labrador Marith Hemmingsson, Gällö  1
13 Doubleuse Tellus Golden Mona Westerlund, Erikslund Struken
14 Masterkey's Ice Craft Labrador Maus och Lars Rahmqvist, Erikslund  0
15 Isle Mountain's Eyjafjallajökull Flat Kerstin Öberg, Köpmanholmen Struken
16 Amamus Gallinago Stricklandii Labrador Nina Johansson, Östersund  0
Reserv        
30 Sångfågelns Cornelia Labrador Josefin Gunnarsson, Bjuråker  3

Öppenklass - Domare: Mikael Rönnbäck

Nr. Hundens namn Ras Ägare Pris
17 Seasprite Taste of Gunde Labrador G Eklund, Ljusdal  3
18        
Isle Mountain's Bruichladdich Flat Camilla Jonsson, Rundvik Struken
19 Streamlight's Danas Jas Labrador Lars och Maud Rahmqvist, Erikslund  0
20 Searovers Day MacBassi Labrador Margareta Hägglund, Lidingö Struken
21 Steanbury Black Pearl Labrador Viveka Grut Lillieros, Östersund  1
22 Streamlight's Ann's Joy Labrador Carina Tolf, Ånge  2
23 Viltvårdarns Quling Labrador Eva Törnqvist, Bispgården  3
24 Lustans Lucky Wish Flat Thomas och Karin Holmgren, Söråker  1
25 Viltvårdarns QrutRök Labrador G Eklund, Ljusdal  3
26 Isle Mountain's Isle of Jura Flat Johnny Öberg, Köpmanholmen Struken
27 Lustans New Intention Flat Cecilia Henriksson, Kramfors  3
28 Valsjöhöjdens Jacana Flat Camilla Norberg, Saltsjöbaden Struken
29 Höghedens Qvittra Golden Anette Lövgren, Ånge  0

Här finner du resultat från jaktprovet i Bispgården den 26 maj.

Priser i Nybörjarklass 26 maj

1: 2 st
2: 1 st
3: 4 st
0: 3 st

Priser i Öppenklass 26 maj

1: 2 st
2: 0 st
3: 4 st
0: 2 st