Resultat Lit 17 augusti 2013

Nybörjarklass - Domare: Lasse Johnsson

Hundens namn Ras Ägare Pris
Andvikens Ain't She Sweet Labrador Andrea Holmström 1
Red Mountain's Gold In Sankt Anton Flatcoated Nathalie Eriksson 1
Searover D's Acta Labrador Chatarina Svensson 2
Cremecastle Victory Tilly Golden  Jenny Persson 2
Gottands Glimma Labrador Lena Högström 2
Gottands Gnista Labrador Jerry Eriksson 3
All-Feather's Midnight Time Flatcoated Markus Lindbäck 3
O'flanagan Hurray For Astrology Flatcoated Ulrika Gulliksson 3
Soltrollets Golden Non Stop Golden Åsa Eriksson 3
Lustans Shiny Gold Charisma Flatcoated Thomas Holmgren 0
Red Mountain's Gå På Tur Flatcoated Anders Eriksson 0
Flatterhaft Kärlek och Uppror Flatcoated Pia Lago-Lengquist 0

 

Öppenklass - Domare: Idar Reinås

Hundens namn Ras Ägare Pris
Moorman's Deal Wilson Labrador Astrid Wallström 1
Engsboda Clockwork Orange Flatcoated Karin Cleeve 1
Wisecrack's Flammentanz Flatcoated Carina Hansson 1
Searover Pumas Fanny Labrador Maria Eriksson 1
Glen Louch Elton Labrador Pia Strand 2
Amamus Sterna Paradisaea Labrador Marith Hemmingsson 3
Gottands Etna Labrador Jens Andersson 3
Seasprite Zebb Labrador Agneta Krutz'en 3
Wisecrack's Pascali Flatcoated Carina Hansson 3
Gunways Indian Squaw Flatcoated Anders Flodin 3
Streamlight's Danas Jas
Doubleuse Mercurius
Labrador
Golden
Lars Rahmqvist
Monica Nilsson
3
3
Engsboda Storm In A Teacup Flatcoated Karin Wallén 0
Lustans New Bushwacker Flatcoated Anita Martens 0
Cafall's Ava Chesapeak Nina Egeberg 0
Viltvårdarns Qanonqula Labrador Marie Karlsson 0
       

 

Elitklass - Domare: Bertil Furberg

Hundens namn Ras Ägare Pris
Seasprite Zixten Labrador Hanna Krutzén 1
Engsboda Pink Panther Flatcoated Tina Engström 2
Rockdove's Aviemoor Labrador Barbro Pernestål-Dahlberg 2
Lustans Lucky Wish Flatcoated Karin Holmgren 2
Stenbury Black Pearl Labrador Viveka Lillieros 2
Streamlight's Ann's Joy Labrador Carina Tolf 2
Streamlight's Pearl Abbe Labrador Christine Häggström 3
Lisabackens Fia-Fikon Golden Marit Hedström 3
Engsboda Sugar Brown Flatcoated Tina Engström 3
Cheslabben Duck Dawg Chesapeak Nina Egeberg 3
Conover's Wild Winchester Flatcoated Christer Harmsund 3
Rockdove's Sparkling Bright Labrador Lars Rahmqvist 3
Engsboda Marie Antoinette Flatcoated Karin Cleeve 0
Doubleuse Black Grouse Golden Desiré Troëng 0

 

Priser i Nybörjarklass 17 augusti

1: 2 st
2: 3 st
3: 4 st
0: 3 st

 

Priser i Öppenklass 17 augusti

1: 4 st
2: 1 st
3: 7 st
0: 4 st

Priser i Elitklass 17 augusti
1: 1 st
2: 5 st
3: 6 st
0: 2 st